Potencja

Męska seksualność – jakie są fakty?

Męska seksualność – jakie są fakty?

Nie ma nic bardziej stabilnego niż mity o męskiej seksualności, w końcu nie zawsze można zapytać, jak to naprawdę jest. Dlatego ludzie wierzą w nawet najbardziej wyimaginowane stwierdzenia.

Czy seksowny mężczyzna jest pewny siebie?

Zaufanie rodzi seksualność i odwrotnie. To prawda, tylko w przypadku kobiet. W przypadku mężczyzn jest inaczej: może mieć wszystkie atrybuty seksualności, ale jednocześnie pozostać w cieniu i bać się zrobić pierwszy krok. Ile razy kobieta zadawała sobie pytanie: dlaczego miły młody człowiek patrzył na nią w metrze przez pół godziny, ale w najbardziej dogodnym momencie spojrzał wymownie i wyszedł z wagonu? Psychologowie zapewniają, że chodzi o niepewność. Mimo zewnętrznej samowystarczalności mężczyzna boi się wydawać się śmieszny. Im ciekawszy jest jego wygląd, tym boleśniej odczuwana jest porażka.

Jaka jest prawda?

Mężczyzna chce wyglądać na silnego, kobieta na seksowną. To jest główna różnica. Seksualność z pewnością może stanąć na drodze mężczyzn, jeśli przebije brutalność. W takim przypadku oczekuje się od mężczyzny zdecydowanych działań, charakterystycznych dla jego wyglądu, co nakłada na niego niepożądaną odpowiedzialność. Niepozornemu mężczyźnie jest psychicznie łatwiej zwrócić na siebie uwagę, ponieważ jest niezależny od czynnika zewnętrznego, co oznacza, że może czuć się bardziej zrelaksowany. Każda sytuacja jest przez niego postrzegana, jako mniej znacząca, jakby z wnętrza tego, co się dzieje. Natomiast przystojny mężczyzna zastanawia się nad własnym wizerunkiem, często widzi sytuacje z zewnątrz, więc łatwiej mu odpowiedzieć na wezwanie niż przejąć inicjatywę.

Czy mężczyźni uwielbiają rozmawiać o seksie?

Mężczyźni rozmawiają o seksie w filmach, z kieliszkiem brandy na tle rajskiej plaży. Z zaciekawieniem obserwuje się takie rewelacje, podsłuchuje rozmowę przez dziurkę od klucza. Wizerunek mężczyzny mówiącego o seksie już dawno stał się stereotypem, choć w rzeczywistości pokazano tylko to, co ludzie chcieli zobaczyć. Ale gdy już zmieni się otoczenie, przeniesie bohaterów do łaźni rozmowa będzie dotyczyć samochodów i najnowszych osiągnięć w grach komputerowych.

Jak jest naprawdę?

Kobiety lubią myśleć, że mężczyźni mówią o seksie. Przede wszystkim, dlatego, że im się przypomina – jak mówi, to jest zainteresowany. Z drugiej strony mężczyźni mają wyraźną granicę między tematami intymnymi i publicznymi. Podświadomie rzutują relacje dzieci na związki dojrzałe, chłopcy nie opowiadają znajomym o uczuciach do matki, mężczyźni nie ujawniają intymności fizycznej z kobietą. Obaj wolą rozmawiać na bardziej abstrakcyjne tematy. Głośna dyskusja mężczyzny o jego życiu intymnym mówi o niezadowoleniu, pewnej niekonsekwencji w kategoriach seksualnych, nawet, jeśli chodzi o oszałamiające zwycięstwa.

Czy mężczyźni są mniej zazdrośni?

Ich mocną stroną jest spokój. Czasami jest to nie do zniesienia i wydaje się, że go to nie obchodzi. Takie złudzenie może stać się stereotypem, co od czasu do czasu daje się odczuć. W rzeczywistości ostentacyjna obojętność daje mężczyznom siłę bez utraty twarzy, znoszenia burz emocjonalnych nawet, jeśli musieli być zazdrośni. Sam fakt, że wynaleźli antidotum, mówi o żywiołach szalejących w ludzkich sercach. Nie mogą bić talerzy i krzyczeć, że patrzyła na tego faceta w kawiarni w ten sposób.

A jak jest naprawdę?

Zazdrość to obsesyjne uczucie, które jest bardziej niebezpieczne dla mężczyzn. I jest na to wytłumaczenie. Mężczyznę z natury cechuje bolesne poczucie zaborczości. Zanim uzna kobietę za swoją, pokonuje szereg przeszkód, które prowadzą go do upragnionego celu. W rezultacie mężczyzna staje się zdobywcą i patronem w jednej osobie. W tej sytuacji rywalizacja jest odczuwana nie tylko boleśnie, ale wywołuje szereg nieodpartych emocji, na które jedynym lekarstwem jest milczenie. Naruszenie tego tabu wprowadza go w stan gniewu, który podświadomie odbierany jest, jako przejaw własnej słabości na oczach rywala.

Czy każdy mężczyzna marzy o trójkącie?

Chyba większość kobiet podejrzewa o to partnera od czasu do czasu. Kobiety mają tendencję do uprawiania seksu w trójkącie, jako jednej z głównych fantazji erotycznych mężczyzn. Czy ktoś jest gotowy na taki eksperyment?

A właściwie?

Psychologowie klasyfikują stosunki seksualne w trójkącie, jako pewnego rodzaju przedstawienie sceniczne, w którym każdy z partnerów odgrywa rolę. Przyjemność z tego, co się dzieje, jest przede wszystkim moralna, ponieważ wszyscy bohaterowie zabawy mogą zrealizować swój ukryty potencjał w obecności trzeciej osoby. W rezultacie decydującym czynnikiem w większości przypadków wchodzenia w grupowe stosunki seksualne jest psychologiczny przejaw próżności, którą zaspokajają nie tyle możliwości seksualne partnerów, ile elementy autoprezentacji i zdolność do wyzwolenia się. Dla większości mężczyzn perspektywa bycia w łóżku z dwiema kobietami nie jest aspiracją i nie są to możliwości fizyczne, ale cechy psychologiczne, które w rzeczywistości determinują uzależnienia seksualne danej osoby.