Potencja

Uprawianie seksu w pozycji na łyżeczkę – dlaczego warto?

Uprawianie seksu w pozycji na łyżeczkę – dlaczego warto?

Świadomość oraz wiedza dotycząca sfery seksualnej wśród Polaków z roku na rok rośnie. Wiele par rezygnuje z „nudnego” pożycia na rzecz nowości. Popularne urozmaicenie miłosnych igraszek to zastosowanie tzw. pozycji na łyżeczkę. Jakie korzyści wynikają z uprawiania seksu w ten sposób? Czytaj dalej i dowiedz się, jak uprawiać seks na łyżeczkę. 

Pozycja na łyżeczkę – co warto o niej wiedzieć?

Pozycja na łyżeczkę to niezwykle popularna, boczna pozycja w seksie. Polega ona na tym, że mężczyzna podtrzymuje partnerkę za biodro. Dzięki temu ma możliwość sprawnego sterowania kątem penetracji. Z kolei kobieta może swobodnie poruszać swoją miednicą. Pozycja na łyżeczkę dedykowana jest typ parom, którym zależy na tym, by ich pożycie seksualne było pełne bliskości. Specjaliści podkreślają, że jest to również rewelacyjny sposób uprawiania miłości dla tych osób, które chciałyby jak najszybciej doczekać się potomstwa bądź gdy już spodziewają się dziecka.

Ułożenie na łyżeczkę zapewnia obu partnerom ogromną wygodę a także swobodę. Penetracja w ramach tego sposobu uprawiania miłości może mieć formę waginalną lub analną w zależności od upodobań partnerów. Łyżeczkę poleca się także wśród tych par, u których mają miejsce spore różnice w zakresie wzrostu czy masy ciała, co skutecznie uniemożliwia stosowanie pozycji stojących.

Jak pozycja na łyżeczkę wpływa na ciążę?

Uprawianie seksu w pozycji na łyżeczkę ma niezwykle pozytywny wpływ na ciążę. Z racji tego, iż ułożenie ma specyficzny charakter, mężczyzna może bardzo głęboko penetrować pochwę, co pozwala na utrzymanie nasienia w drogach rodnych kobiety. Uprawianie seksu na łyżeczkę znacząco zwiększa prawdopodobieństwo, iż w trakcie stosunku nastąpi zapłodnienie.

Seks na łyżeczkę jest również polecany dla kobiet ciężarnych – przede wszystkim, gdy kobieta lada moment będzie rodzić. Jest to uwarunkowane ogromną wygodą a także tym, iż uprawianie seksu w ten sposób nie powoduje żadnego ucisku w okolicach brzucha.

Jak uprawiać seks na łyżeczkę?

Pozycja na łyżeczkę nazywana jest po angielsku spooning. Jest to niezwykle popularna boczna pozycja – mimo, iż nie wygląda ona spektakularnie. Nazwa pozycji wywodzi się od sposobu ułożenia partnerów w trakcie miłosnych igraszek. W trakcie seksu na łyżeczkę partnerzy leżą bardzo blisko siebie, a ich nogi powinny być lekko ugięte w kolanach. Kobieta jest odwrócona plecami do mężczyzny, z kolei mężczyzna od tyłu penetruje pochwę. W tej pozycji mężczyzna jest stroną dominującą. Warto jednak pamiętać, że kobieta ma dzięki pozycji na łyżeczce możliwość potęgowania odczuwanych doznań. Dzieje się tak, gdy swobodnie rusza swoimi mięśniami miednicy.

Ogromna popularność pozycji na łyżeczkę wynika także z tego, iż stymuluje ona punkt G, czyli najbardziej erogenną sferę w ciele każdej kobiety. W takcie seksu na łyżeczkę partnerzy mogą dodatkowo pieścić się rękami. Mężczyzna może np. dotykać piersi, pleców lub szyi swojej wybranki. Kobieta może również sama dotykać się po swoich miejscach intymnych.

Dlaczego warto uprawiać seks w pozycji na łyżeczkę?

Pozycja na łyżeczkę polecana jest wszystkim parom, które preferują długie stosunki seksualne. Dodatkowym atutem jest fakt, iż do uprawiania seksu w tej pozycji partnerzy nie muszą być sprawni fizycznie. Nie jest to męczące dla obu partnerów. Ułożenie ciał jest komfortowe oraz bardzo wygodne. Niektórzy uważają, że jest to najlepszy sposób uprawiania miłości dla wszystkich tych, którzy chcą włożyć jak najmniej wysiłku w pożycie, a jednocześnie czerpać jak najwięcej przyjemności. Warto wiedzieć, że penetracja tylna wpływa na znaczne zwiększenie odczuć oraz satysfakcji – zarówno u mężczyzny jak i kobiety.